Nie jest tajemnicą, że odwodnienia liniowe muszą wykazywać się co najmniej zadowalającym poziomem jakości, aby dobrze spełniały swoją funkcję. Instalacje te ulegają bardzo intensywnej eksploatacji, która silnie obciąża ich materiały oraz konstrukcję. Wilgoć, częste zmiany temperatury, potencjalne uszkodzenia mechaniczne, a nawet kontakt z silnie reaktywnymi chemikaliami to zaledwie kilka przykładów wyzwań, z którymi na co dzień muszą mierzyć się systemy odwodnień.

Wysokiej klasy produkt połączony z w pełni fachowym montażem to gwarancja wieloletniej trwałości, a także wydajnej pracy, która jest newralgiczna dla efektywnego odprowadzania nadmiaru wody deszczowej.

Firma Bielbet już od wielu lat specjalizuje się w tej branży, wykorzystując ponad dwie dekady doświadczenia w celu tworzenia najlepszych, niezawodnych systemów odwodnień, na których klienci będą mogli polegać. Jest to zaufany producent, który stale poszerza i usprawnia swoją działalność, dbając nie tylko o wysokie standardy jakości dostępnego asortymentu, ale i o jego obszerność, a także przystępny zakres cen. Warto jednak zapoznać się z ofertą firmy nieco bliżej, przyglądając się także technicznym aspektom jej produktów.

Jakiego typu systemy odwodnień można znaleźć w ofercie Bielbet?

Chociaż ich funkcja jest ta sama, odwodnienia liniowe występują w wielu wariantach, które różnią się ceną, materiałem, konstrukcją, a także przystosowaniem do konkretnych warunków. Bielbet w swojej ofercie uwzględnia wszystkie główne typy odwodnień liniowych, zarówno standardowe systemy wykonane z betonu, jak i nowoczesne produkty polimerobetonowe. Warto zatem dokładniej przedstawić dostępny asortyment.

Rodzaje odwodnień dostępnych w ramach asortymentu Bielbet

Powszechnym wyborem jest oczywiście beton. Jest to sprawdzony materiał w produkcji systemów odwodnień, głównie z uwagi na jego odporność, niskie koszty produkcji, a także ogólną niezawodność. Odwodnienia betonowe mają niemal uniwersalne zastosowanie, wyróżniając się przy tym niską ceną.

Coraz częściej znaleźć można także odwodnienia liniowe wykonane z wyspecjalizowanych tworzyw sztucznych, które swoje miejsce mają także w ofercie Bielbet. Ich silną stroną jest bez wątpienia bardzo lekka konstrukcja, która w bezpośredni sposób przekłada się na łatwy, tani montaż. Co więcej, odwodnienia tworzywowe ceni się z uwagi na ich niewrażliwość na cały szereg czynników chemicznych – znacznie przyczynia się to do ich popularyzacji.

Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie odwodnień liniowych jest natomiast polimerobeton, czyli złożony i nowoczesny materiał, zaprojektowany specjalnie z myślą o maksymalnej trwałości. Produkty tego typu często towarzyszą współczesnej architekturze, gdyż spełniają wysokie standardy jakości, prezentując się przy tym bardzo estetycznie. Materiał, który składa się na polimerobeton, zawiera w sobie mieszankę piaskowo-żwirową, natomiast cement zastąpiony jest specjalną żywicą syntetyczną, co gwarantuje optymalne utwardzenie tworzywa.

Artykuł powstał we współpracy z: https://www.bielbet.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj