Hala przemysłowa, magazyn, supermarket, hotel, szpital, biuro, warsztat, ogród i dom – co łączy wszystkie te miejsca? Odpowiedzią są niepozorne, często naprawdę nieduże kółka jezdne, które sprawiają, że osoby wypełniające obowiązki związane z pracą zawodową czy prowadzeniem domu, nie muszą polegać na sile swoich mięśni, żeby uporać się z przeniesieniem pewnych ładunków, akcesoriów czy sprzętów. Już sama różnorodność zastosowań dla takich kółek podpowiada, że w asortymentach producentów znajdują się bardzo zróżnicowane propozycje.

Co oferują koła gumowe?

Ponieważ kółka jezdne na co dzień mierzą się z rozmaitymi zadaniami, są wykonywane z różnego rodzaju tworzyw. Nie można wskazać, jaki rodzaj kół jest obiektywnie najlepszy, ponieważ każdy ich typ odpowiada na inne wyzwania – i sprawdzi się w określonych okolicznościach. Koła gumowe przypadną do gustu tym użytkownikom, którym szczególnie zależy na cichej pracy wózka lub innego mobilnego sprzętu.

Właśnie od tego można zacząć opowieść o zaletach, jakimi odznaczają się koła posiadające gumowy komponent. To elastyczne tworzywo powleka całą powierzchnię toczną – i bierze na siebie cały kontakt z podłożem. Guma sama nie zachowuje się hałaśliwie, a co więcej bardzo dobrze tłumi ewentualne wibracje – na przykład te, w które wpada koło wykonujące po prostu swój ruch obrotowy. Równie dobrze radzi sobie ze wstrząsami, które zdarzają się podczas jazdy przez określony teren, czasem nieco nierówny. Wózek jadący na kółkach gumowych będzie poruszał się stabilnie, bo wszystkie „efekty uboczne” pochłonie guma.

Nie koniec na tym – bo również ona zadba o idealną przyczepność kółek. Guma przylgnie do różnych rodzajów powierzchni, a dzięki temu kółko nie zmieni łatwo toru jazdy. To szczególnie ważne wówczas, gdy ładunek jest delikatny i użytkownik wózka chce mieć pewność, że dowiezie wszystko bezpiecznie do celu. Dodatkowo ucieszą się ci, którzy nie lubią gdy o intensywnym dniu pracy wózków świadczą nieestetyczne ślady, pozostawione na podłodze. Guma nie zarysuje ani w żaden inny sposób trwale nie uszkodzi podłoża. Wykonanych z niej kółek można śmiało używać na zarówno na linoleum, płytkach ceramicznych, jak i na drewnianych parkietach.

Wspomniane zalety można dostrzec już po kilku dniach użytkowania. Jednak koła gumowe pozytywnie zaskakują także po dłuższym czasie eksploatacji (zobacz przykład: https://e-kolka.com.pl/k/256/kola-tworzywowo-gumowe/) – czym dodatkowo zachęcają do tego, by pozostać im wiernym. Guma jest odporna na zużycie. Niełatwo ją przebić, powoli się ściera i nie pęka z byle powodu. Poza tym, gumowa powłoka w pierwszej kolejności chroni samo koło – to guma przyjmuje pierwszy impet uderzeń i to ona zatrzyma jakiekolwiek ostre przedmioty (gwoździe lub odłamki), które mogłyby zagrozić całemu kółku, a więc również bezpieczeństwu wózka i przewożonego w nim ładunku. Odporność gumy to również kwestia tego, że nie poddaje się działaniu czynników chemicznych albo temu, czym potrafi zaskoczyć kapryśna pogoda. Wszystko to sprawia, że przed kołami gumowymi można postawić wiele zadań – nie musząc się obawiać o powodzenie tych misji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj