Wearables to kupująca jeszcze większą sławę grupa narzędzi, jakie jak sama nazwa sugeruje możemy mieć na sobie. Przybierają formy czasomierzy czy opasek oraz są zaopatrzone w mnóstwo różnorodnych funkcji.

Co to jest technologia ubieralna?

Odmiennie zwie się nią wearables. W pierwszej chwili może nam się kojarzyć ze smartwatchami oraz bardzo słusznie. Technologia ubieralna ma ponieważ na celu udostępnić nowoczesne rozwiązania przez zawarcie jej w przedmiotach, jakie na co dzień stanowią część odzieży. Nie muszą to być tylko zegary, jednak także bransolety, okulary lub kamerki. Teraz takie urządzenia mogą mierzyć nam tętno w okresie ćwiczeń, sprawdzać spalone kalorie, wesprzeć w szkoleniu niektórych umiejętności.

Technologia ubieralna – jak funkcjonuje?

Chociaż moglibyśmy do tego rynku zakwalifikować również stare oraz odpowiednio popularne wynalazki, takie jak okulary lub zegarek na rękę, skoncentrujemy się natomiast na teraźniejszym widzeniu tego słowa – narzędzi mających procesory. Pierwszą poważną falą popularności takich narzędzi były owe z funkcją mierzenia pulsu oraz kroków podczas biegania lub ćwiczeń fizycznych. Następnie, z racji tego, iż Internet za sprawą smartfonów stawał się jeszcze bardziej aktywny, postanowiono projektować następne kroki. Powstały smartwatche i komplety do wirtualnej rzeczywistości – wszystko to stosujące dostępu do bezprzewodowego Internetu.

Przyszłość technologii wearables

Postęp technologii wearables może przyczynić się do zmian na różnorodnych dziedzinach. Macie dość konsultacji u specjalisty, natomiast stanie w poczekalni doprowadza Was do szewskiej pasji? W przyszłości będziemy mogli tego uniknąć oczywiście dzięki narzędziom wearables, jakie w okresie teraźniejszym będą dostarczać dane na temat własnego stanu {uzdrowienia|ozdrowienia} odpowiednim specjalistom. Owe niewielkie urządzenia będą przydatne w wykrywaniu dolegliwości oraz utrzymywaniu zdrowia w doskonałej kondycji. W końcu lepiej jest zapobiegać aniżeli leczyć.

Czy technologia ubieralna sprawdzi się w naszych czasach?

Potencjał technologii ubieralnej oraz zalet które może dać jest istotny. Już obecnie jedna spośród kanadyjskich spółek promuje „inteligentne” t-shirty, jakie czuwają nad własnymi funkcjami życiowymi oraz nastawieniem. W wypadku ryzyka nasi znajomi mogą zostać niezwłocznie poinformowani. Łatwo wyobrazić sobie jak bardzo może to uprościć opiekę np. nad ludźmi starszymi. Z podobnej szansy mogliby skorzystać pracodawcy, jakich pracownicy działają w trudnych warunkach.

Internet of Wearables?

Klienci są pewni, iż wearables pomogą im w interaktywności z obiektami w ich otoczeniu. 60 proc. klientów uważa, iż tabletki oraz chipy wszczepiane pod skórę będą często wykorzystywane w ciągu kolejnych 5 lat oraz będą służyć nie jedynie do kontrolowania istotnych funkcji życiowych, jednak także otwierania drzwi, autoryzacji transakcji oraz tożsamości i monitorowania przedmiotów w bezpośrednim otoczeniu. Już teraz 25 proc. właścicieli inteligentnych zegarków stosuje ich do sterowania innymi narzędziami elektronicznymi w domu, natomiast 30 proc. korzysta z funkcji wyszukiwania głosowego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj